Buy Box Nasıl Alınır ?

Tabii ki Amazon'un son birkaç yıldır kendi platformunda neler olacağını tahmin ederek daha iyi ve daha iyi hale geldiğini söylemeye gerek yok. Toplanan metriklerine göre Amazon, Satın Alma Kutusunu kimin alacağına ve kimin almadığına karar verir. Deneyimlerimize göre, burada çok sayıda faktör var, ancak az çok açık olan ve Amazon satıcı hesabımızdan aldığımız verilerde izlenebilen 5 tane seçtik. Aşağıda, Satın Alma Kutusunu kimin almadığı ve kimin almadığı konusunda rol oynadığını gördüğümüz 5 faktör veriyoruz. Bu 5 faktörle oynamaya başladığınızda ve bunları yakından takip ettiğinizde, Satın Alma Kutusunu rakiplerinizden çalmaya başlayabilirsiniz. İşte başlıyoruz. (Bunların gördüğümüz potansiyel faktörler olduğunu ve bunların soğuk, zor gerçekler olmayabileceğini zaten söylemiş miydik?) Amazon Buy Box (Satın Alma Kutusu) Devralmanın 5 Yolu  1. Reklamcılık. Bu biraz fazla basit gelebilir, ancak testler, Satın Alma Kutusunu paylaştığınızda ürünlerinizi tanıtmaya başladığınızda, daha büyük bir pasta parçası almaya başladığınızı, başka bir deyişle, BB'yi kazanmak için aldığınız yüzdenin yukarı. Dolayısıyla, BB'yi sizinle paylaşan bir rakibiniz varsa ve bu şirket BB'yi sizden daha sık kazanmaya devam ederse, Satın Alma Kutusunu geri kazanmanın bir yolu, bu ürün için PPC kullanmaya başlamaktır. Genel olarak Amazon'un paralarını PPC'ye daha fazla harcayan şirketleri sevdiğini düşünüyoruz, çünkü basitçe Amazon onlardan daha fazla para kazanıyor ve bu sayede onları biraz daha tercih ediyor. Bu yüzden PPC oyununuzu başlatın ve bunu yaptıktan kısa bir süre sonra Satın Alma Kutusunu daha sık kazanırsanız teste başlayın. İstatistikleri tutun ve şeyleri takip edin. 2. Daha fazla yeri kapsayacak şekilde envanter düzeylerini artırın. Daha fazla stokunuz olduğunda, BB'yi rekabetinizden daha fazla alacağınızı fark ettik. Amazon her şeyi çözdü: New York'ta Joe Blow, BB için savaşan 3 FBA satıcısıyla Ürün 1'i satın almak istiyorsa, genellikle Amazon, ürününü en yakın FBA deposunda olan tek satıcıyı tercih eder. Bunu kanıtlayamayız, ancak düşünürseniz, tam anlamıyla. Onları yerine getirme maliyetlerinden tasarruf edecektir. İnternetin IP adresleri ve her şeyle kurulmasıyla Amazon'un bugünlerde birinin nerede bulunduğunu izlemesi çok kolay. Böylece, envanteriniz ne kadar fazla olursa, ne kadar fazla depo kaplarsanız, BB'yi rakiplerinizden geri kazanma şansınız o kadar artar.

3. Satış geçmişi. Tabii ki bu biraz zor çünkü ilk olarak bu tarihe sahip olmanız gerekecek, ama sadece bilmeniz gereken bir şey. Bir ürünü ne kadar uzun süre satıyorsanız, Amazon sizden o kadar çok hoşlanıyor gibi görünüyor. Bu yüzden BB'yi diğer satıcılara göre kazanmak, bir ürünü satmaya ve her zaman stokta bulundurmaya devam etmektir. Gerçekten iyi satan ürün listelerinde bile, FBA satıcılarının herhangi bir nedenle satmayı bıraktığını ve bu listede kaldığınızdan emin olmak için BB yüzdesine yardımcı olduğunu gördük. Yani bu belki BB'yi geri kazanmak değil, BB'yi mümkün olduğunca uzun süre ve zamanla kazandığınızdan emin olmaktır. Amazon, zaman içinde bir ürün satmaya devam eden şirketleri ödüllendiriyor gibi görünüyor.

4. Satıcı metrikleri ve hacmi. Ayrıca bu konuda, BB'yi geri çalmakla ilgili değil, işinizi büyütmek için BB'yi Amazon satıcılarından giderek daha fazla çalıyorsunuz, çünkü şimdi onlardan daha iyi yaptığınız için daha fazla çıkıyorsunuz. Bir Amazon satıcısının bir göstergesi, satıcı incelemelerinin sayısıdır. En büyük Amazon satıcısı bir milyondan fazla satıcı incelemesine sahiptir ve BB'yi birçok durumda daha küçük bir şirkette kazanacaktır. Bu uzun vadede: İşinizi büyütmeye devam edin ve BB'yi zaman içinde daha fazla kazanmak için şirket yorumlarınızı artırmaya devam edin. Söylemeye gerek yok ki, ne kadar çok SKU satarsanız, o kadar çok satıcı yorumu alırsınız ve Big League'de daha hızlı oynarsınız!

5. Odadaki en belirgin fil: Amazon'un kendisi Satın Alma Kutusundayken, Satın Alma Kutusunu her zaman (ya da bazen tek bir seferde bile) almayacağınız açıktır. Bu konuda yeniyseniz (veya burada hile olduğunu bilmiyorsanız) Satın Alma Kutusu'nu alamazsınız ve envanteriniz en azından Amazon envanter bitene kadar bu Amazon FBA deposunda oturur. Bu yüzden Amazon'un Satın Alma Kutusunda olup olmadığını görmek için her zaman Keepa gibi araçları kullanıyoruz . Ayrıca Amazon'un BB'de olup olmadığını, ne zaman ve / veya ne kadar sürdüğünü görmek için ürünün geçmişini de kontrol ediyoruz.54 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör