BİZE ULAŞIN

Sorularınızı aşağıdaki formdan sorabilirsiniz. Cevaplarını İnstagram sayfamızda ve Youtube kanalımızda verdiğimiz sorularınızı bekliyoruz. Youtube'da ve İnstagram'da bizi takipte kalın tüm soruların cevaplarına ulaşın. 

+90 539 486 58 03

  • instagram
  • facebook
  • youtube

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

Image by Szabo Viktor
 

SIK SORULAN SORULAR

E-Ticaret Nedir ?

Sizin sahip olduğunuz mevcut hizmet veya ürünlerin üretimini  , sigortalamasını veya satışını elektronik satış kanalları aracılığıyla gerçekleştirme işlemidir. Bu satış kanalları kendinize ait veya 3. Parti satış siteleri olabilir.

Neden Amazon?

Ayda 2.4 milyon müşterisi , yüksek talebin olması ve dünyanın en büyük ve kapsamlı E-Ticaret sitesi olması dolayısıyla hem müşteriler hemde biz satıcılar amazon'da satışı tercih ediyoruz.


Amazon'da Para Kazanmak Mümkün Mü?

Evet Mümkün! Dünyanın En Büyük E-ticaret platformunda rakibiniz binlerce satıcı gibi sizlerde gelir elde edebilirsiniz. Hemde şuan yaptığınız işten çok daha az emek harcayarak.


Kazanç Garantisi Var Mı?

Hayır, Ticaretin hiçbir dalında bu garantinin verilemeyeceği üzere amazon içinde kazanç garantisi verilemez. Fakat burada sizin kazancınızı dış faktörlerden ziyade siz kendiniz belirlersiniz. Yani ne kadar azim o kadar kazanç diyebiliriz.


Amazon'da Ne Satıyoruz ?

Amazon'da isterseniz kendi markanıza ait ürünleri (private label ) veya hali hazırda satışta olan ürünleri tedarikçilerinden temin ederek satabilirsiniz ( online - retail arbitrage ve wholesale).


Hangi Satış Modelini Önerirsiniz ?

Yeni başlayan ve düşük sermayeli satıcılara online arbitrage ve retail arbitrage satış modellerini öneriyoruz. Yüksek sermayeli düşük kar ( %25 ) düşük risk diyenlere wholesale satış modelini öneriyoruz. Yüksek kar ( %80 ) yüksek rekabet diyenlere private label satış modelini öneriyoruz .
Not: kar oranları ortlama ve tahminidir.


Arbitrage Ve Wholesale Nedir ?

Fba satıs modellerinden biri olan arbitrage satış sistemi temelde al-sat ticaret mantığına dayanır . kısaca siz amazonda hali hazırda satışta olan bir ürünü genelde amerikadan veya başka bir ülkeden amazonda ki satış fiyatından daha ucuza alıp barkotlatip fba olarak amazonda minumum riskle satma işlemidir ve temelde ikiye ayrılır.
1-)Online arbitrage 
2-)Retail arbitrage 
İki modeldede sistem aynı işlerken aralarında ki temel fark ürünü nereden ve ne miktarda temin ettiginizdir.


Amazon'da Satısa Başlamam İçin Nelere İhtiyacım Var?

İlk olarak kendinizi hazır ve profosyonel hissedene kadar işi öğrenmeniz gerekiyor.
Ardından hesap açılırken pasaport - Yeni veya Eski Ehliyet - Yeni Kimlik (Bunlardan Birisi Olmak Zorunda ) + size ait belirttiniz adrese gelmiş sabit fatura + kredi kartı ve banka ekstresi 
Sonrasında bilgisayar , sermaye gibi ihtiyaçlarınız var.


İngilizce Şart Mı?

İngilizce bilmeniz size bu işte avantaj sağlar. Fakat bilmemeniz ölümcül dezavantajlar doğurmaz. Birçok müşterimiz ingilizce bilmemesine rağmen çok başarılı ve sorun yaşamıyorlar.

Neden Amazon Kendi Satmıyor ?

Bilinen yanlış bilgilerden biride bu. Amazon aslında amazon.com sitesinde ve diğer pazaryerlerinde satıyor hatta en büyük rakibimiz. Fakat 6 MİLYON ürünün hepsinin amazon satması mümkün değil.


Suspend Nedir? Neden Olur?

Suspend Hesabınızın askıya alınma  durumudur. Hesabınızın suspend olması için birçok sebep sıralanabilir fakat başlıca nedenleri şu şekildedir; Evrakarda Hata Olması , Bilgilerin uyuşmaması , Adres Bilgilerini hatalı veya eksik girmek , Satılmaması  gereken Markaları satmak , Müşterilerinizden Çok Fazla Şikayet almak , Çok Fazla Sipariş İptali yapmak , Belgelerinizin veya Faturanızız Okunaksız Olması vb. Sebeplerle suspend olabilirsiniz.


Kazandığım Parayı Nasıl Alabilirim?

Payoneer şirketinde hesap açıyoruz ve bunu amazona tanımlıyoruz. ATM para çekebilir veya direkt olarak burdaki banka hesabınıza havale açın.Eğitim Almam Gerekli Mi?

İnternette ve piyasada bircok yanlış bilgi dolaşıyor ve malesef bu bilgilerin doğru olup olmadığı test ettikten sonra anlıyorsunuz. Güven vermeyen bir kaynaktan bu işi öğrendiğiniz zaman yapacağınız hataların sonucunda edeceginiz zarar belkide bizim gibi güvenilir bir danismandan alacağınız eğitim ücretinden daha yüksek olacak. Bu yüzden hatayı tecrübe etmek yerine bu işi yapanlardan tecrübelerini öğrenmek daha mantıklı ve risksiz.


Danışmanlık hizmetim ne zaman başlar?

Ödeme yaptığiniz an itibariyle Amazon Bilgi'nin ayrıcalıklarla dolu danışmanlık hizmetine başlamış olursunuz.


Eğitim ücretini sürekli mi ödüyoruz?

Hayır, sadece bir defaya mahsus olmak üzere ödeme yapıyorsunuz.


Madem Bu İş Kazançlı Siz kendiniz Niye Yapmıyorsunuz?

Kendimizde yapıyoruz fakat kim daha fazla kazanmak istemez. Güçlü , genç,  girişimci ve dinamik bir ekibe sahibiz ve birçok işe aynı anda yetişebiliyoruz. Ama asıl amacımız para kazanmak değil. Özellikle bizim yaşlarımızda gençler için network ve insan biriktirmenin ne kadar önemli olduğunun farkındayız ve bunun için piyasa fiyatının çok altında bir ücretle son derce kapsamlı bir danışmanlık veriyoruz.


Size Nasıl Ulaşabilirim ?

Buraya tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz.